Już nie oswajam kotów - LaVie
Staniszkis-1Staniszkis-2

Już nie oswajam kotów

NR: 02

TEKST: Hanna Halek
ZDJĘCIA: Radek Polak
Stylizacja: Edward Mess

 

Lubi kobiety, w których dostrzega autentyczną siłę przetrwania: Korę, Dodę, Kulig, Kuleszę. – Nie żadną Jandę, bo ta za bardzo się wymyśla – mówi prof. Jadwiga Staniszkis. W tej rozmowie dostanie się też mężczyznom – Sipowicz i Nergal bez szans. Ale jest jeden taki, któremu dałaby się zaprosić na kolację, gotowa dla niego nawet jak ostatni lump kląć.

Przedpołudnie. Studio fotograficzne na Służewcu. Fotograf Radek Polak i jego dwaj asystenci już są. Krzątają się. Ustawiają światła, sprawdzają sprzęt. – Cieszę się z możliwości współpracy z panem Januszem – mówi podekscytowany Radek. – Mam nadzieję, że to będzie dialog dwóch fotografów.

Justyna Suwała też jest. Siedzi na brzegu kanapy, pije herbatę. Spokojna, wyluzowana. Do tej pory to ona była jedną z osób, które przygotowują sesję zdjęciową, krzątają się, budują scenografię. Tym razem ma pojawić się w innej roli – jako bohaterka. To jedna z pierwszych jej sesji. Film Body/Ciało wszystko zmienił.

Janusz Gajos pojawia się z żoną Elżbietą, która od lat jest jego menadżerką. Są nawet kilka minut przed czasem. W przeciwieństwie do tych celebrytów, którzy swoją wielkość muszą podkreślać spóźnieniem, czasem nawet wielogodzinnym, aktor nic nie musi. Wszyscy wiedzą, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd na aktorskim firmamencie. Ma tak silną pozycję, że może sobie pozwolić na zwyczajność. Nie kręci nosem, kiedy okazuje się, że nie ma cateringu z modnej restauracji.

 

Pełna wersja artykułu