Bezkompromisowy projekt aranżacji penthouse’u Futuro w Złotej 44 spełni najśmielsze oczekiwania każdego, kto w nim zamieszka. Z połączenia kreatywności argentyńskiego architekta, i doświadczenia producenta ekskluzywnych mebli, powstał wyjątkowy projekt inspirowany wnętrzem luksusowych jachtów.
Żeglując wśród chmur
Wizualizacja jednego z trzech penthous’ów jest propozycją dla osób ceniących nie tylko komfort, ale także funkcjonalność, nowoczesne rozwiązania i last but not least – domowy klimat. Tworzą go miedzy innymi miękkie formy mebli, zaokrąglenia płaszczyzn i subtelnie rozproszone światło. Meble studia GO.CE są jak nowoczesne rzeźby, obłe kształty i linie zacierają granice pomiędzy pomieszczeniami, dając wrażenie niezwykłej plastyczności wnętrza. Ich łagodne futurystyczne linie oświetlone na krawędziach nadają wnętrzu oryginalny charakter. Jakość użytkowa jest najwyższej próby, bo meble powstały przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, ponadczasowych materiałów, a każdy z nich wykorzystuje ergonomiczne rozwiązania.
Luksusowe jachty zainspirowały projektantów do stworzenia przestrzeni, w której funkcja i komfort idą w parze oraz wzajemnie się uzupełniają – wnętrze zaskakuje liczbą ukrytych, funkcjonalnych miejsc: szaf, schowków, pralni, garderoby, spiżarni czy łazienki dla gości.
Inspiracje żeglarskie to nie tylko funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni – to przede wszystkim wspaniała sypialnia z podwójnym łóżkiem unoszącym się nad podłogą i sąsiadujący z nią otwarty salon z widokiem na chmury albo, przy odrobinie wyobraźni, w zależności od pogody na wzburzony lub spokojny ocean. Usytuowanie penthousu na 52. piętrze dodaje niewątpliwe skrzydeł wyobraźni, pozwala też czasem „zejść na ziemię” i podziwiać panoramę miasta. Jest też druga sypialnia, obie z przeszklonymi salonami łazienkowymi, wspomniany przestrzenny salon połączony z jadalnią i gabinet.
Futuro to propozycja wnętrza nieszablonowego i oryginalnego, zapewniającego zaciszny komfort i funkcjonalny luksus. Jak bezpieczny i wygodny jacht na kapryśnym oceanie.
Mikroklimat komfortu (bezpieczna przystań)
Wartością dodaną penthouse’u Futuro jest wyjątkowe środowisko, w którym się znajduje. Swoisty mikroklimat stworzony w najwyższym apartamentowcu Unii Europejskiej projektu genialnego architekta Daniela Libeskinda – Złota 44 – podkreśla indywidualizm mieszkańców, doskonałość wykonania i jakość detali, ambitne projekty wnętrz wykraczające ponad standardy i oferujące architektoniczne oraz ekologiczne funkcjonalności, dzięki którym bez wychodzenia z domu można swobodnie pracować, odpoczywać, doskonalić swoje umiejętności sportowe, bawić się i rozwijać pasje.
Najwyższej klasy system klimatyzacyjno-wentylacyjny zainstalowany w budynku wtłacza bezpośrednio do apartamentów filtrowane powietrze równolegle z możliwością uchylenia paneli okiennych i tradycyjnego przewietrzenia przestrzeni. Woda jest nie tylko filtrowana – także uzdatniana, co pozwala na bezpieczne użycie jej prosto z kranu. Nowoczesna konstrukcja fasady budynku redukuje hałas, zapewniając spokój i ciszę. Dzięki temu oraz zastosowaniu wielu innych nowoczesnych technologicznie rozwiązań Złota 44 gwarantuje ponadstandardową jakość życia i oferuje mieszkańcom komfortową przystań w centrum Warszawy.
Współpraca kreatywnych i odważnych
Wnętrze jest jak historia, do której podchodzimy indywidualnie. Personalizujemy przestrzeń wedle potrzeb jej mieszkańca. Zastosowanie nieszablonowych rozwiązań daje spektakularne efekty – mówi Hernan Gomez, argentyński architekt i projektant, właściciel kreatywnego biura projektowego Studio Gomez. Niemal 20 lat działa z sukcesem na rynku architektonicznym, realizuje międzynarodowe projekty użyteczności publicznej i prywatnych budynków mieszkalnych. Współpracował z BiM Architekci, Spychała Biuro w Wiedniu i MWH Architekci. Jest też prekursorem architektury przyszłości łączącej funkcjonalność i futurystyczny design, którą wymownie nazwał Kosmos. Nawiązał kontakt z kolejną polską firmą RC Design, produkującą meble dla największych światowych marek i gotową realizować najbardziej nawet szalone projekty. Kreatywne szaleństwo było tym, co połączyło działania dwóch firm i doprowadziło do powstania marki GO.CE Design, laureatki konkursu Diament Meblarstwa 2020 za autorski projekt biurka Unique. Rafał Cebula prezes zarządu RC Design mówi: Pomimo wielu prestiżowych realizacji cały czas czujemy niedosyt zawodowy w tworzeniu odważnych, nieszablonowych mebli i projektów, starając się kreować nową rzeczywistość designu bez kompromisów, dlatego przy współpracy ze Studiem Gomez powstała marka GO.CE Design. Wizualizacja penthouse’u Futuro jest najlepszym dowodem na skuteczność obranej strategii. To również dowód na to, jak korzystna dla polskich firm jest międzynarodowa współpraca, a dla polskiego klienta realizacja polsko-argentyńskiego designu w segmencie luksusowym. |